Aktualności

W górach zima w pełni! Spędź wolny czas na nartach i skorzystaj z atrakcyjnych cen skipassów

W górach zima w pełni! Spędź wolny czas na nartach i skorzystaj z atrakcyjnych cen skipassów

Jeśli zastanawiacie się, czy warto w marcu spędzić czas na stoku, to zdecydowanie proponujemy spakować narty oraz deski snowboardowe i wyruszyć w góry! Jak się okazuje ten miesiąc to jeden z lepszych momentów, by szusować bez ograniczeń zwłaszcza, że warunki narciarskie dopisują, na trasach zdecydowanie jest więcej przestrzeni, a ceny skipassów w ośrodkach narciarskich Grupy PKL są jeszcze atrakcyjniejsze. Dodatkowo oprócz sportowych emocji, w górach czeka na nas jeszcze sporo zimowych niespodzianek. 

Choć ferie zimowe już za nami, a marzec zwykle kojarzy się nam z nadejściem wiosny, to wielu z nas wciąż marzy o niezapomnianym i pełnym emocji wyjedzie na narty. Jeśli w tym sezonie jeszcze nie mieliśmy okazji poszusować lub wciąż mamy apetyt na więcej, to warto odwiedzić ośrodki narciarskie Grupy PKL, szczególnie że ceny skipassów w niektórych z nich są teraz niższe, warunki dopisują i na trasach jest wciąż sporo śniegu. Dodatkowo krajobrazy oraz niezwykła aura zachęcają, by czas wolny spędzić aktywnie na stoku i w bliskości z naturą. W ośrodkach Grupy PKL skorzystamy nie tylko z dobrze przygotowanych tras, ale również z niepowtarzalnych atrakcji.

- Zachęcamy wszystkich do skorzystania z aktualnych atrakcji w ośrodkach turystycznych Grupy PKL. Warunki na trasach są bardzo dobre, a dodatkowo ze względu na niski sezon, miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na preferencyjne ceny skipassów. Taniej poszusujemy w ośrodkach Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, Jaworzynie Krynickiej, Mosornym Groniu w Zawoi czy Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zapraszamy do skorzystania z wciąż dostępnych tras narciarskich

?- zaznacza Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Palenica, Góra Żar i Mosorny Groń - jeszcze więcej frajdy w niższej cenie

W ośrodkach narciarskich Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy i Mosornym Groniu w Zawoi właśnie rozpoczął się niski sezon, w ramach którego za skipassy zakupione on-line zapłacimy mniej. 2-godzinny skipass ulgowy kupimy już za 53 zł, a normalny 62 zł

Atrakcyjne ceny skipassów w ośrodkach narciarskich PKL na Palenicy i Mosornym Groniu

Atrakcyjne ceny skipassów w ośrodkach narciarskich PKL na Palenicy i Mosornym Groniu

Wybierając się na Palenicę w Szczawnicy skorzystamy z tras o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie tutaj trasę idealną dla siebie od łatwych - Szafranówka 1 - po rodzinne - Palenica 2.

Dostępna jest również trasa dla bardziej doświadczonych i wymagających narciarzy Palenica 1, na której odbywają się zawody z kalendarza PZN i FIS w ramach programu PolSKI Mistrz, którego PKL oraz PFR są inicjatorami.

W Palenicy od 27 marca rozpoczynają się przeglądy technicznie, które związane są z przestojem kolei, dlatego zachęcamy by do tego czasu skorzystać z atrakcji i tras narciarskich w ośrodku.

Zapraszamy na trasy narciarskie w ośrodku PKL Palenica

Zapraszamy na trasy narciarskie w ośrodku PKL Palenica

W ośrodku turystycznym PKL na Górze Żar miłośnikom świetlnych iluminacji polecamy odwiedzenie niezwykłej Krainy Żaru, która dostępna jest jeszcze do 20 marca. Od 20 marca w ośrodku PKL na Górze Żar ruszają zaplanowane przeglądy techniczne, warto więc przed tą datą odwiedzić ośrodek i skorzystać z atrakcji

Kraina Żaru w ośrodku PKL na Górze Żar

Kraina Żaru w ośrodku PKL na Górze Żar

ośrodku PKL na Mosornym Groniu w Zawoi narciarze skorzystają z dobrze przygotowanej 1,5 km trasy. 

Ośrodek narciarski PKL Mosorny Groń w Zawoi zaprasza na wspólne szusowanie

Ośrodek narciarski PKL Mosorny Groń w Zawoi zaprasza na wspólne szusowanie

Miłośnicy narciarstwa biegowego, śladowego, skiturowego i  backcountry wypróbują swoich sił na specjalnie przygotowanej, ratrakowanej i udostępnionej trasie biegowej w ośrodku PKL Mosorny Groń. Początek trasy znajduje się przy górnej stacji kolei krzesełkowej na Mosorny Groń i prowadzi stokami Hali Śmietanowej. Trasa wytyczona jest w formie pętli, a jej długość wynosi  4,6 km. Została oznakowana kolorem czerwonym. Na trasie udostępniony jest tor zarówno pod styl klasyczny (trasa jednokierunkowa) i przygotowana część do narciarstwa biegowego stylem łyżwowym oraz dla spacerowiczów.

Jaworzyna Krynicka - zachęca widokami, przyciąga zimowymi trasami

Nowa kolej krzesełkowa Jaworzyna Express

Nowa kolej krzesełkowa Jaworzyna Express

Na pasjonatów sportów zimowych w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej czekają wyratrakowane i udostępnione trasy. Warto zaopatrzyć się w skipass, który od marca jest dostępny w niższej cenie i skorzystać z tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania  w ośrodku.

Świeżo wyratrakowane trasy czekają na narciarzy codziennie. A jeśli w tym sezonie jeszcze nie mieliśmy okazji skorzystać z udostępnionej nowoczesnej 6-osobowej kolei krzesełkowej, koniecznie zachęcamy do wypróbowania tej komfortowej kanapy. Kolej Jaworzyna Express jest czynna codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa mogą korzystać z wyciągu szkoleniowego Żółwik oraz z miejsca treningowego, znajdującego się przy hotelu. Do dyspozycji osób odwiedzających ośrodek narciarski jest również wypożyczalnia sprzętu i slalom z pomiarem czasu.

Informacje na temat aktualnych godzin otwarcia ośrodka, udostępnionych tras, a także cen skipassów dostępne są na stronie https://jaworzynakrynicka.pl/ 

Kasprowy Wierch - szusowanie na najwyższym poziomie

Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu

Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu

Marzec oraz kwiecień to najlepsze miesiące dla uprawiania narciarstwa na Kasprowym Wierchu. Opady śniegu w Tatrach są wtedy obfite a słońce już wysoko co pozwala na wyjątkową narciarską przygodę na trasach w Dolinie Gąsienicowej (1200 m) oraz Goryczkowej (2100 m). 

Warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu są bardzo dobre, dlatego jazda na nartach czy snowboardzie może być znakomitym przeżyciem. W tutejszym ośrodku narciarskim na miłośników sportów zimowych czeka również nartostrada prowadząca do Kuźnic.

Skipass na Kasprowy Wierch - kup wcześniej, zapłać mniej

Skipass na trasy do ośrodka PKL Kasprowy Wierch warto zakupić z wyprzedzeniem on-line ponieważ skorzystamy z atrakcyjnych cen, porównywalnych do tych z ubiegłego sezonu.  Ceny skipassów zaczynają się od 115 zł (4 godzinny/ulgowy) oraz 129 zł (1 dniowy/ulgowy). 

Planując podróż na Kasprowy Wierch, warto zapoznać się także ze zmianami organizacji ruchu, które związane są z prowadzonym przez Gminę Miasto Zakopane remontem drogi dojazdowej do Kuźnic. Od poniedziałku do soboty w godz. 8:30 - 15:30 odcinek drogi prowadzącej do stacji dolnej ośrodka jest zamknięty dla transportu dlatego trzeba go pokonać pieszo. W rejonie poniżej skrzyżowania z ulicą Karłowicza zlokalizowany jest przystanek dla komunikacji regularnej oraz przystanek dla taxi. Więcej informacji o zmianie organizacji ruchu: https://media.pkl.pl/231532-wazna-informacja.

Sportowo i widokowo na Gubałówce

Kraina Światła dostępna do połowy marca

Kraina Światła dostępna do połowy marca

Jeśli celem naszej wycieczki będzie Zakopane, pamietajmy o wizycie na Gubałówce, na którą dostaniemy się kultowym wagonikiem kolei linowo-terenowej PKL.

Nie wzniesieniu nie zabraknie emocji, a to wszystko za sprawą 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym oraz magicznej Krainy Światła, którą możemy odwiedzać jeszcze tylko do połowy marca.

Na Gubałówce znajduje się także największy w Polsce Goobaya SnowPark, zaprojektowany i prowadzony przez topowych w kraju zawodników freestyle. Dostępny jest również specjalnie wyprofilowany ze śniegu zjazdowy tor snowguubing'owy, który znajduje się tuż przy stacji dolnej kolei PKL.

Niezwykła podróż w czasie na Górze Parkowej

Historyczny i odresturowany wagon kolei linowo-terenowej w ośrodku PKL na Górze Parkowej

Historyczny i odresturowany wagon kolei linowo-terenowej w ośrodku PKL na Górze Parkowej

Odwiedzając Jaworzynę Krynicką warto w planie wyjazdu do Krynicy-Zdrój odwiedzić ośrodek turystyczny PKL na Górze Parkowej, który obchodził w ostatnim czasie jubileusz 85-lecia! W tym niezwykłym miejscu czeka na nas prawdziwa i niezapomniana podróż w czasie.  

Na szczyt legendarnej góry dotrzemy historycznymi i odresturowanymi wagonikami pochodzącymi z lat 30. XX wieku. Ale nie tylko przejazd zabytkowymi wagonikami kolei pozwoli nam na podróż do przeszłości! Na wzniesieniu czekają na nas Parkowa Restauracja oraz Kawiarnia, których menu bazuje na daniach z tamtego czasu. Wystrój wnętrz tych miejsc również nawiązuje do przeszłości i niezapomnianego stylu art deco, który królował w ubiegłym wieku.

Solina - odkryj nową perspektywę Bieszczad

Kolej na Solinę!

Kolej na Solinę!

Jeśli do tej pory wyjazd w Bieszczady kojarzył się nam tylko z letnim biwakiem i ciepłymi zachodami słońca, to zdecydowanie pora to zmienić! Bieszczady zachwycają o każdej porze, a tej zimy dodatkowo mogliśmy podziwiać je w białej scenerii z wysokości wagonika kolei gondolowej oraz Wieży Widokowej, znajdujących się w ośrodku turystycznym Grupy PKL.

W ośrodku turystycznym PKL Solina między innymi dowiemy się ciekawostek związanych z regionem oraz koleją gondolową, zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie z wilkiem, który znajduje się na muralu w stacji początkowej Plasza. Natomiast w stacji końcowej na Górze Jawor, na którą dotrzemy wagonikiem kolei gondolowej, skosztujemy pysznych deserów w Kawiarni czy też w Karczmie Jawor spróbujemy regionalnych dań.

Ale turystów, którzy wciąż jeszcze chcieliby zobaczyć w zimowym klimacie Jezioro Solińskie, zaporę i piękne bieszczadzkie wzgórza, zachęcamy by odwiedzić tę niezwykłą krainę. Szczególnie, że jest to ostatni weekend funkcjonowania kolei przed rozpoczynającymi się przeglądami technicznymi. Od 13 do 31 marca kolej będzie nieczynna z względu na zaplanowane prace serwisowe po okresie zimowym. 

Wolny czas warto spędzić poza domem, tym bardziej, że pomysłów związanych z aktywnościami nie brakuje, a sezon narciarski wciąż jeszcze trwa.

Ze względu na zmienność aury w warunkach wysokogórskich, PKL rekomendują sprawdzanie informacje na temat dostępności tras oraz pogody.

PKL rekomendują rezerwacje skipassów przez sklep internetowy na stronie www.sklep.pkl.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze