Znani o sobie

Felietonistka Izabella Frączyk

TRZY PYTANIA DO... 

Z naszą felietonistką Izabellą Frączyk rozmawiamy o jej najnowszej powieści Wszystko nie tak!

 

Czasem warto wrzucić na luz, popłynąć z prądem i cieszyć się chwilą, którą zafundował nam los. Historia Ewy, zdolnej architekt, to niezbity dowód na to, że czasem seria nieporozumień, błędów i zwykłych ludzkich pomyłek, potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Ewa rozpaczliwie pragnie miłości i stabilizacji, ale żyje spokojnie, robi swoje i nawet nie przypuszcza, że pewnej nocy padnie ofiarą przestępstwa. A to w zupełności wystarczy, by uruchomić machinę zdarzeń i przemeblować jej życie na nowo. Bezlitosna konsekwencja rzeczy mogących jawić się jako niemożliwe, seria pomyłek i syndrom sztokholmski z przymrużeniem oka, ale czy tylko? A może potwierdzenie, że na pewne sprawy czasem po prostu nie mamy wpływu? Przecież nigdy nie mamy pewności, co czeka na nas za rogiem?

 

DOMINIKA BUKŁAD:

Zaskoczyłaś swoich czytelników lekturą nieco lżejszą niż Twoje poprzednie powieści?

 

IZABELLA FRĄCZYK:

Zgadza się. Po dwóch poważniejszych tematach, czyli trylogii Stajnia w Pieńkach oraz dwutomowej powieści Śnieżna Grań, wraz z moim wydawcą postanowiliśmy uraczyć czytelników właśnie czymś lżejszym. Do tego nie zapominajmy, że tamte dwie historie wymagały ode mnie ogromnej pracy merytorycznej. Teraz dla odmiany już nie musiałam niczego się uczyć i po prostu puściłam wodze fantazji.

 

Z opisu wnioskuję, że to komedia pomyłek. Będzie śmiesznie?

Mam nadzieję. Tytuł mówi sam za siebie, bowiem w tej historii rzeczywiście jest wszystko nie tak. (śmiech) Czegóż tutaj nie ma! Jest porywacz oferma. Jest marny, szukający rozgłosu, detektyw. Jest pomylona ofiara, a na pierwszym planie dwie młode kobiety szukającej miłości. To wszystko okraszone zabawnymi zbiegami okoliczności stanowi wybuchową mieszankę czytelniczą. To typowa książka na leżak albo do przysłowiowej poduchy. Jeżeli komuś spodobały się moje dwie pierwsze powieści, czyli Szczęście w nieszczęściu i Kobiety z odzysku, w ciemno może sięgnąć po Wszystko nie tak!.

 

Planujesz kontynuację?

Nie, tym razem to pozycja jednotomowa, choć nigdy nie mówię nigdy.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Dodaj komentarz

Komentarze