Dobry wygląd samochodu to podstawa

Dobry wygląd samochodu to podstawa

 

O tym, dlaczego warto inwestować w wygląd samochodu i jak wpływa to na jego wartość, rozmawiamy z Janem Górskim z firmy CAR STYLI NG w Nowym Sączu.

 

 

Ewa Szul-Skjoeldkrona: Kupiłam nowy samochód i chcę, żeby jak najdłużej wyglądał jak nowy. Przyjeżdżam więc do Pana?


Jan Górski: ?i pyta mnie Pani, co polecam?

 

Dokładnie tak.

Na początek zapraszam Panią na dobrą kawę w naszej siedzibie i opowiadam o tym, co możemy dla Pani zrobić. Na pewno rekomendowałbym zabezpieczenie lakieru i alufelg powłoką ceramiczną lub folią ochronną, która utrzyma się nawet do 9 lat.  Warto zaimpregnować też tapicerkę we wnętrzu, dzięki czemu będzie bardziej odporna na zabrudzenia. Na szyby nanieślibyśmy produkt, który działa jak niewidzialna wycieraczka. Na koniec specjalną powłoką pokrylibyśmy lampy i inne  elementy plastikowe. A wszystko najwyższej jakości produktami GTECHNIQ.


Te zabiegi to pewnie spory koszt?

To zależy. Jeśli ma Pani zamiar kiedyś sprzedać auto, to jest to inwestycja, która przynajmniej częściowo się zwróci przy sprzedaży, a na pewno pomoże zbyć szybko samochód. Wiadomo, że kupujemy oczami. Proszę się postawić w sytuacji  kupującego - ma Pani do wyboru 2 samochody o podobnej specyfikacji i porównywalnej historii eksploatacji. Jeden z nich jest zadbany i wygląda jakby wyjechał z salonu, a drugi ma tu i ówdzie przycierki, brudną tapicerkę i nieprzyjemny zapach.  Co Pani wybierze?


Zależy od różnicy w cenie.

To może zapytam inaczej: o który samochód będzie Pani bardziej zabiegać i z którym sprzedającym będzie się chciała Pani dogadać?

 

Z tym od zadbanego auta.

No właśnie. Proszę pamiętać też o tym, że skoro ktoś zadał sobie trud znalezienia firmy takiej jak nasza i skorzystania z jej usług, to zapewne o silnik i inne podzespoły również dbał. A to dla kupującego bardzo dobra wiadomość. 

 
 

To teraz wyobraźmy sobie inną sytuację: kupiłam używane auto i chciałabym trochę „podkręcić” jego wygląd. W środku jest OK , bo dokładnie je wysprzątałam, ale ta karoseria?

Od razu mam dla Pani co najmniej dwa rozwiązania: powłokę ceramiczną lub folię. W obu przypadkach na początek poleciłbym Pani usługę renowacji lakieru - jest to wieloetapowy zabieg, który polega na usunięciu zarysowań z powierzchni  lakieru i wygładzeniu go do uzyskania pożądanego efektu. Nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że po takim „spa” lakier wygląda jak nowy. Następnie wspólnie decydujemy się na jedną z opcji zabezpieczenia odrestaurowanej przez nas powłoki.  Powłoka ceramiczna nie wiąże się z ingerencją w wygląd samochodu, a zapewnia kilkuletnią ochronę. Z kolei folia nie tylko chroni, ale też daje różne możliwości zmiany wyglądu: koloru czy faktury. Można oczywiście zastosować też czystą folię  przezroczystą, bardzo trwałą i odporną na działanie niekorzystnych czynników. To jest Pani decyzja. 


Domyślam się, że takie „zabiegi upiększające” są drogie,a do tego przez kilka dni nie mam samochodu.

„Drogie” to pojęcie względne. Tak jak powiedziałem na początku, to jest inwestycja, która po pierwsze chroni karoserię przed działaniem czynników zewnętrznych - słońca, mrozu, ptasich odchodów, zarysowań czy odprysków od kamieni - a po  drugie ułatwia sprzedaż auta, kiedy uzna Pani, że już nie chce nim jeździć. No i nie zostawiamy Pani bez środka transportu - na życzenie organizujemy samochód zastępczy na ten czas, kiedy auto będzie u nas.


Na koniec chciałam zapytać, jakie jeszcze usługi świadczy CAR STYLI NG?

Wszystkie związane z tzw. detailingiem. Oprócz tych, o których już mówiłem, czyli renowacji i ochrony powłoki lakierniczej, alufelg i elementów plastikowych, a także impregnacji wnętrza, świadczymy też usługi takie jak: car wrapping - zmiana  koloru auta, usuwanie wgnieceń po gradobiciach, renowacja i malowanie skór, impregnacja dachów kabrio oraz detailing łodzi, samolotów i motocykli. 

 

CAR STYLI NG jest akredytowanym partnerem brytyjskiej marki GTECHNIQ - producenta najwyższej jakości powłok ceramicznych stosowanych m.in. w lotnictwie i Formule 1 oraz amerykańskiej marki XPEL - światowego lidera w produkcji  folii ochronnych. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze