Aktualności

Bezpiecznie na nartach

Bezpiecznie na nartach

 

To był dla nas pracowity ale cudowny weekend, białe stoki i błękitne niebo skapane w promieniach słońca towarzyszyły nam w sobotę 8 lutego w Chochołowie i w niedzielę 9 lutego w Zębie gdzie organizowaliśmy eventy w ramach akcji „Bezpiecznie na nartach”.

Na rok 2020 zaplanowano 6 wydarzeń organizowanych na różnych stokach narciarskich i w różnych miejscach na terenie Podhala by spotkać się z ogromną rzeszą miłośników białego szaleństwa, uczyć ich i przypominać poprzez zabawę zasady  bezpieczeństwa na stoku, udzielać pomocnych wskazówek podczas szusowania, by jazda na nartach czy snowboardzie była wyjątkowym przeżyciem i miłym wspomnieniem po powrocie z urlopu.


W sobotę przy Chochołowskich Termach w Chochołowie , które są Złotym Sponsorem naszego wydarzenia zorganizowany został „Bieg Karnawałowy” w narciarstwie biegowym.


Na pięknie przygotowanych trasach biegowych na które można spoglądać korzystając z uroków wód termalnych, rozegrano zawody dla dzieci i dorosłych, którzy licznie przybyli by wziąć udział w tak pięknej imprezie. Kulminacyjnym  wydarzeniem był bieg główny dla wszystkich, niezależnie od wieku a warunkiem udziału był strój karnawałowy. Zabawa była wspaniała.

Organizatorzy po zakończeniu zawodów nagrodzili najlepszych w każdej kategorii wiekowej, wyłonili najciekawiej ubranych w strój karnawałowy zawodników nagradzając w sposób szczególny.  A my dla dzieci i ich rodzin przygotowaliśmy wiele  atrakcji m.in. zajęcia artystyczne z animatorem, przekazywaliśmy wiedzę na temat bezpieczeństwa na trasach biegowych i stokach ,organizowaliśmy konkursy związane z naszym przesłaniem. Chętni uczyli się podstawowych kroków  poruszania się na nartach biegowych.


Dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, który dzieci i ich rodzice pokonywali na nartach biegowych prezentując swoje umiejętności techniczne. Uczestnicy zabaw i konkursów otrzymywali nagrody ufundowane przez „ Chochołowskie  Termy”, które z radością i uśmiechem na twarzy przyjmowali stojąc na podium.

W niedzielę 9 lutego gościliśmy na pięknym stoku narciarskim „ Potoczki” w Zębie, w miejscowości rodzinnej Naszego znakomitego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, gdzie zorganizowano zawody zjazdowe dla amatorów.


Na stoku panowała miła, rodzinna atmosfera, która udzieliła się również organizatorom akcji „Bezpiecznie na nartach”. Przygotowaliśmy sporo atrakcji i zabaw, cieszyły się one dużym zainteresowaniem przebywających na stoku narciarzy. W  przygotowanych konkursach na temat bezpieczeństwa brały udział nie tylko dzieci ale również ich rodzice. Cieszy znajomość zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie ich przez miłośników „białego szaleństwa” Sponsorem nagród w tym dniu był „  Gorący Potok” z Szaflar oraz białka Lodowiska. 

Serdecznie zapraszamy 16 lutego na Rusin-SKi w Bukowinie Tatrzańskiej.


Wspólnie dla bezpieczeństwa


Zespół Bezpiecznie na Nartach z organizatorem Tomaszem Witek i Barbarą Sobańską na czele.

www.bezpiecznienanartach.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze